Kokia buvo laivų nuomos rinka 2022 m.?

header4
bay_beach_blue_water_2265876_1
bavaria_37_cruiser_1780921_1920_1
caribbean_1934664_1920_1

   Laivų nuomos rinka gana stipriai nukentėjo karantino metu. Pandemija gana stipriai nubloškė žemyn laivų nuomos rinką, tačiau 2022 metai tapo atspirties laikotarpiu šiam sektoriui. Pastaruoju metu laivų nuomos (yacht charter) kompanijoms teko išgyventi tiek klientų srautų sumažėjimą, tiek laivų gamybos eilių išaugimą. Tačiau žmonių noras keliauti, buriuoti bei suvaržymų panaikimas viską vėl sustatė į savo vietas, didžiausi traukos centrai – Graikija ir Kroatija – vėl grįžo į priešpandeminį gyvenimą. 

   Burinė jachta ar katamaranas? Vis daugiau žmonių renkasi katamarą – nesunku suprasti, kad daugiau komforto žmonėms patinka. Nors katamaranų nuomos kainos didesnės, tai nesustabdė keliautojų. Kaip ir buvo, populiariausi išliko Lagoon (Lagoon 42) katamaranai, o iš burinių jachtų – Bavaria (Bavaria 46). Bendras katamaranų sezono užimtumas buvo 73%*, o burinių jachtų – 63%*.

   Turbūt įdomu, ką mėgsta lietuviai? Nautika.lt klientai akivaizdžiai mėgsta burines jachtas (70%*), katamaranus pasirinko tik 30%* visų klientų. Kas stabdo rinktis katamaraną? Tikriausiai nežinomybė (ypač tiems, kurie nebandė) bei kaina. Turbūt niekas nepaneigs, kad keliaujant su šeima, tai yra patogiausias pasirinkimas dėl didelių erdvių, patogių kajūčių, virtuvės bei stabilumo. Taip pat dažniausiai katamaranų komplektacija būna gausesnė. 

   Įdomūs faktai:

➡️ Pati populiariausia šalis – Kroatija, 37%* visų rezervacijų

➡️ Pats papuliariausias uostas – Alimos (Atėnai), 8%* visų rezervacijų 

➡️ Bavaria laivai sudarė net penktadalį visų nuomojamų laivų 

➡️ Vienas iš penkių Nautika.lt klientų plaukė ilgiau nei savaitę

➡️ Populiariausias buriavimo laikotarpis – liepos mėnuo

➡️ Laivų rezervacijos Karibuose sudarė net 8% visų rezervacijų

➡️ Daugiausiai plaukikų iš Vokietijos 

   Infliacija, medžiagų ir komponentų tiekimo sutrikimai taip pat turėjo įtakos laivų nuomos kainoms. Kaip ir kasmet, išlošia tie, kurie užsisako iš anksto. Pastarojo laikotarpio tendencijos, kad sezono metu laivai jau būna išnomuoti arba lieka brangesni laivai.  Rezervuojant dar iki sezono pradžios, galima išsinuomoti laivą Lenkijoje nuo 420 Eur, Kroatijoje – nuo 620 Eur, Graikijoje – nuo 800 Eur.

*Šaltiniai:

Nautika.lt 

Nadia D’Addezio

Sail Croatia

Platinant būtina nurodyti šaltinį – www.nautika.lt 

× 'menu-1', 'menu_id' => 'primary-menu', ) ); ?>

Susisiekite