Netradicinės investicijos

Lietuviams įprasta investuoti į nekilnojamą turtą, žemę, verslą. O ar pagalvojote, kad galima investuoti į kilnojamą turtą? Ne, ne į automobilį – į laivą. Netradicinės investicijos vis dar neįprastos lietuviams.

blue_boat_clouds_296278_1
bay_boats_cape_town_259447_1
bay_blue_boat_296242_1
bay_beach_blue_water_2265876_1

Senajame Europos žemyne, ypač Graikijoje ir Kroatijoje, išvystytas vandens turizmas, pritraukiantis milijonus lankytojų. Laivus nuomoja laivų nuomos kompanijos, kurios dažniausiai tik pernuomoja ne savo laivus. Kodėl? Laivo vertė priklauso nuo dydžio, komplektacijos, tipo ir kitų aspektų, tačiau bet kuriuo atveju yra nemažos ir prasideda nuo vieno standartinio buto Vilniuje kainos. Nuomos kompanijos, norėdamos didinti pardavimus, pritraukia privačius investuotojus, kurie investuoja į naujus laivus ir perleidžia administravimą būtent toms kompanijoms. 
Dažniausiai nuomojami buriniai ir motoriniai (pramoginiai) laivai. Sezonas pietų Europoje gana ilgas, nuomos periodas tik savaitinis, todėl iš pirmo žvilgsnio verslo modelis atrodo tikrai gerai.  Sudarai kontraktą su laivų nuomos komponija  (yacht charter company), nuperki laivą ir metų pabaigoje lauki grąžos. Tačiau reiktų įvertinti, kiek metų laivas plauks, kokios aptarnavimo sąlygos, ekomominės prognozės. Daugiausiai išnuomojami naujesni laivai, todėl po 5-6 metų laivo atsiperkamumas sumažės – ką tuomet daryti? Laivą parduoti. Taip dažniausiai elgiasi laivų investuotojai.
www.nautika.lt suskaičiavo, kad tokiu būdu jau pasinaudojo keliolika Lietuvos laivų savininkų, kurie šiltesnės saulės ieškojo už Lietuvos ribų. 
Viena didžiausių laivų nuomos kompanijų Graikijoje Istion, turinti savo flotilėje daugiau nei kelis šimtus kruizinių ir prabangių laivų, veiklą vykdo nuo 1992 metų. Janis Korounis Istionvadovas teigia, kad 2018 metų sezono metu laivų atsiperkamumas nuo laivų vertės yra apie 10% ir priklauso nuo laivo vertės (kuri turi didžiausią įtaką laivo nuomos kainai).  

Apibendrinant, būtina įvertinti visas sąlygas, rasti patikimą partnerį ir, žinoma, prisiimti riziką – pramoginė laivų nuoma ypač priklauso nuo ekonominės situacijos. 

× 'menu-1', 'menu_id' => 'primary-menu', ) ); ?>

Susisiekite