Plaukimas iš Klaipėdos

Plaukimas iš Klaipėdos paliks malonius įspūdžius. Klaipėda – vienintelis Lietuvos uostamiestis, kuriame yra galimybė sėsti į patogią burinę jachtą, atrišti virves laikančias jachtą prie krantinės ir lėtai genamam variklio judėti link uosto kanalo. Čia galima papuošti laivą dailiomis burėmis ir pagauti palankų vėją. Nesvarbu kur pradėsite savo kelionę, Klaipėdos senamiestyje esančiame Pilies uoste, ar Smiltynės jachtklube, jums teks pasirinkti kur sukti laivo šturvalą, link Baltijos jūros ar link Kuršių marių. Kuo gi skiriasi šie vandenys ir ką galima juose pamatyti, kur galima su savo jachta saugiai prisišvartuoti ir kažką įdomaus išlipus į krantą nuveikti?

117778028_729448117900047_6044762368490883208_n_1
195909642_241331480729800_705905152676649859_n_1
Drevernos_jachtklubas_1
Juodkrante_1
Bora_Bora_Kintuose_1
Pilies_uostas_1
Minges_jachtklubas_1
Plaukiame_autorius_Valentin_Zyrianov_1

Kuršių marios

Pasukę į pietus ir kurį laiką pasigrožėję industriniais uosto vaizdais, praplaukę dujų išdujinimo laivą „Independence“, nuo Kiaulės nugaros mus pasitiks laukinė gamta. Kuršių marios platės, o ir krantas (esant geram matomumui) niekada nedings iš horizonto. Ir nors atrodo, kad vandens daugėja, tačiau lygiai taip pat daugėja ir pavojų susijusių su navigacija, nes Kuršių marios yra labai seklios ir farvaterio gylis (priklausomai nuo vandens lygio) gali vietomis nesiekti ir 2,1 metro. 

Ne vieną kartą esame susidūrę su bėda, kai esant žemam vandeniui buriuotojai vargsta praplaukdami pro Pervalkos švyturį. Yra buvę atvejų, kada praplaukti (be kito laivo pagalbos) ir nepavyko, esame su kita jachta ir perkelinėję jachtas, kurios į sezono pabaigą negalėjo pačios parplaukti iš Nidos į Klaipėda. Tam kartui nuotykis smagus, bet kartais tai sukelia rimtų nepatogumų.

Patogios burinės kruizinės jachtos grimzlė dažniausiai būna nuo 1,5 iki 2 ir daugiau metrų. Tai labai apriboja vietas, kur galima nuplaukti ir patogiai prišvartuoti jachtą. 

Savaime suprantama, jeigu turi kelias laisvas dienas, dažnas stengiasi aplankyti Nidą. Iš Klaipėdos jachta ją pasiekti reiks bent 5 valandų. Šis uostas yra apsaugotas nuo visų krypčių vėjų, o vasaros savaitgalį jei susivėlinsite atplaukti yra tikimybė, kad teks pavargti ieškant laisvos vietos jachtai, arba net gali tekti sustoti antru ar trečiu bortu. Ką veikti Nidoje vasarą manau pasakoti nereikia, tačiau ypač savaitgalį gali būti problemų su ramybe. Čia plaukiant reikia nusiteikti, kad netoliese gali būti triukšmingesnė kompanija susirinkusi atšvęsti savaitgalį. Bet Nida yra Nida. 

Tuo tarpu Nuo Klaipėdos už poros valandų pasieksime Juodkrantę, kurioje galima sustoti papietauti krante ar pasivaikščiojimui po gražų miestelį ar Raganų kalną, ar net pasilikti nakvynei. Juodkrantė yra gražiausias miestelis Lietuvoje, kur aš galiu nuplaukti su jachta. Tačiau šį sustojimą gali sunkinti bangos ar vėjo kryptis Kuršių mariose, nes krantinės nėra apsaugotos nuo rytinių ar pietinių krypčių vėjų sukeliamų bangų. Taip pat čia nerasite nei elektros, nei vandens, nei dušo su tualetu ant krantinės.

Dar už valandos kelio link Nidos yra Mirusios (Pilkosios) kopos. Man čia gražiausia būti saulei tekant. Grožėtis jomis teks išmetus inkarą ir maloniai siūbiuojant ant mažų Kuršių marių bangų. Jei turime laiko, visada čia sustojame pabūti ir visiškoje ramybėje pasigrožėti gamta. Išlipti ant kranto nesušlapus kojų nepavyks, o ir gamtos apsauga jūsų nepagirs, jei sugalvosite palaipioti kopomis. Gali tekti paremti valstybę už gamtai padarytą žalą.

Jei turime laisvą dieną Nidoje, vadinasi reikia paburiuoti ir kelti bures į Mingės (Minijos) kaimą. Kelionė į vieną pusę truks nuo kelių valandų, grožėsimės Ventės ragu, Nemuno delta, Uostadvariu, Mingės kaimu. Sustoti pasistiprinti galima Mingės egzotikoje,arba Mėlynajame karpyje. Geras maistas, graži aplinka, o jei dar su gera kompanija, dažniausiai tokie sustojimai užtrunka. Jei labai patinka ramybė, galima likti nakvynei čia pat, arba perplaukti į Uostadvarį. Galima likti nakvynei ir Kintų buriavimo mėgėjų jachtklube „Marių burės“, kuris garsėja savo svetingumu.

Aptarėme vietas, kurias galima aplankyti su didesnės grimzlės jachta. Tačiau Kuršių marios yra daug didesnės, taipogi daugybė vietų, kur galima nuburiuoti su jachta, kurios grimzlė yra mažesnė. Dažniausiai tam puikiai pasitarnauja jachtos, kurių falškylis yra pakeliamas, arba tradicinės Kuršių marių burės, dažnai vadinamos Kurėnais. Šilutė, Rusnė, Pakalnė, Ventės ragas, Ventainė su kavine, Šturmai su garsiuoju žuvies restoranu, Kintai, Dreverna, Preila, Pervalka yra nuostabios vietos, kur galima atplaukti mėgaujantis gamtos, vėjo ir vandens teikiamais malonumais.

Nautika.lt kapitonas Bronius

× 'menu-1', 'menu_id' => 'primary-menu', ) ); ?>

Susisiekite