Plaukimas Sardinijoje

Kodėl Sardinija? Plaukti ten dar neteko, o ir buvo įdomu pamatyti “Europos Maldyvus”. Taip pat yra geras susisiekimas su sala (šeštadieninis Airbaltic skrydis), nuo oro uosto iki Olbijos uostelio – vos 15 minučių kelio.

Plaukėme gana dideliu katamaranu (Lagoon 52F) – 16 metrų ilgio, 9 metrų pločio. Kiekvienoje kajutėje buvo dušas su tualetu, laive gan daug bendrų erdvių, visa reikiama virtuvės įranga, oro kondicionierius.

Atvykome šeštadienį (laivai nuomojami tik nuo šeštadienio iki šeštadienio), nusipirkome maisto pusyčiams ir užkandžių plaukimui, o jau sekmadienio rytą išplaukėme į Caginionės miestelį (į šiaurę), garsėjančiame nuostabiais paplūdimiais ir išgirta vietine virtuve (būtent Caginionės miestelyje, bent man, buvo geriausias maistas). Pakeliui sustomojome Tavolaroje, saloje, kurioje išsimaudėme, apėjome, kiek buvo leidžiama (ne į visas salos vietas galima patekti dėl saloje esančios Nato bazės).

Pernakvoję laive, iš pat ryto išplaukėme į Korsikos salą, kurioje aplankėme miestą, pakibusį ant skardžio – Bonifacijų. Galime drąsiai sakyti, kad tai miestas, kurio tikrai nepamiršime: neįprastas išplanavimas, prancūziškas stilius, nuostabi gamta. Tuo metu kaip tik vyko The Nations League regata, kurios dėka uostelis atrodė dar gyvesnis. Mums labai pasisekė, jog gavome vietą uostelyje – čia net bandant rezervuoti iš anksto, čia niekas vietos nerezervuos, o atvykus dažniausiai sakys, kad vietos neturi dėl itin didelio srauto (daug superjachtų, turistų).

Vėliau plaukėme į Madalenos salą, kurią supa ypač skaidrus vanduo, o nuostabūs paplūdimiai priminė Tailando, Bahamų skaidrumą. Trečiadienio nakčiai uostelio negavome, tad likome nakvoti įlankoje išmetę inkarą. Pliusas tas, jog plaukiant su dideliu ir geros komplektacijos laivu, tokiu būdu galima likti dalinai nepriklausomam: vandens užteko, elektrą gamina generatorius, o gumine valtimi paprasta pasiekti krantą. Ketvirtadienį likome Golfo Aranci miestelyje, o penktadienį jau turėjome grįžti atgal į uostą Olbijoje, kuriame ir praleidome visą likusį vakarą. Šeštadienį laukė skrydis namo.

Apibendrinant, Sardinija tinka tiems, kurie nori plaukti trumpus atstumus (2-4 valandų plaukimai iki artimaiusio uosto). Salą dėl nuostabios gamtos, paplūdimių, gretimų salelių, geriau aplankyti plaukiant laivu nei važiuojant automobiliu. Uostai prastesni nei Kroatijoje (maži, gegužės pabaigoje jau buvo sudėtinga gauti vietą), tačiau gamta pasirodė įspūdingesnė nei Kroatijoje ar Graikijoje.